Mail Bank - en to sv_SE translation catalogue (203 entries)

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Premium Edition
sv_SE: Premiumutgåva

en: This feature is available only in Premium Editions! <br> Kindly Purchase to unlock it!
sv_SE: Denna funktion är bara tillgänglig i premiumutgåvan! Vänligen köp för att låsa upp!

en: Basic Info
sv_SE: Grundläggande information

en: Account Setup
sv_SE: Kontoinställningar

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Mail Bank
sv_SE: Mailbank

en: Email Setup
sv_SE: Epost inställningar

en: Email Logs
sv_SE: Epost loggar

en: Test Email
sv_SE: Testmeddelande

en: Plugin Settings
sv_SE: Inställningar tillägg

en: Feedbacks
sv_SE: Återkopplingar

en: Roles & Capabilities
sv_SE: Roller & förmågor

en: System Information
sv_SE: Systeminformation

en: Error Logs
sv_SE: Felloggar

en: Success!
sv_SE: Lyckat!

en: Email Setup has been updated Successfully
sv_SE: E-post inställningar uppdaterades framgångsrikt.

en: Your Feedback has been sent Successfully
sv_SE: Din feedback har skickats.

en: Test Email was sent Successfully!
sv_SE: Testmeddelande har skickats!

en: Test Email was not sent!
sv_SE: Testmeddelande har inte skickats.

en: Plugin Settings have been updated Successfully
sv_SE: Inställningar för tillägget har uppdaterats.

en: The OAuth is not supported by providing SMTP Host, kindly provide username and password
sv_SE: OAuth stöds inte med SMTP host, vänligen skicka användarnamn och lösenord

en: Query
sv_SE: Fråga

en: Language Interested to Translate
sv_SE: Språk intresserat att översätta

en: Please enter the language you want to translate.
sv_SE: Vänligen fyll i det språket du vill översätta.

en: Please enter the language
sv_SE: Vänligen fyll i språket.

en: In this field, You would need to provide your name which will be sent along with your request
sv_SE: I detta fält fyller du i ditt namn som skickas tillsammans med ditt ämne...

en: Important Disclaimer!
sv_SE: Viktig varning!

en: In this field, You would need to provide your valid email which wiil be sent along with your request
sv_SE: I detta fält fyller du i din giltig epost-adress som skickas tillsammans med ...

en: Please enter your query.
sv_SE: Vänligen fyll i din fråga.

en: Please enter the query.
sv_SE: Vänligen fyll i frågan.

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Send Request
sv_SE: Skicka förfrågan.

en: Translation Request
sv_SE: Förfrågan om översättning

en: Are you sure you want to close without sending Translation Request?
sv_SE: Är du säker du vill stänga begäran utan att skicka Förfrågan om översättning?

en: Your Email
sv_SE: Din E-post

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: Please provide your Name
sv_SE: Vänligen lämna ditt namn.

en: Sent
sv_SE: Skicka

en: Not Sent
sv_SE: Inte skickat

en: You don't have Sufficient Access to this Page. Kindly contact the Administrator for more Privileges
sv_SE: Du har inte tillgång till denna sida. Vänligen kontakta administratören för mer...

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Disable
sv_SE: inaktivera

en: Override
sv_SE: Åsidosätt

en: Don't Override
sv_SE: Åsidosätt inte

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Next Step
sv_SE: Nästa steg

en: Previous Step
sv_SE: Föregående steg

en: Cc
sv_SE: cc

en: Bcc
sv_SE: dcc

en: Please provide valid Cc Email Address
sv_SE: Vänligen fyll i en giltig cc e-post-adress

en: Please provide valid Bcc Email Address
sv_SE: Vänligen fyll i en giltig dcc epost-adress

en: Please provide Cc Email
sv_SE: Vänligen fyll i cc epost

en: Please provide Bcc Email
sv_SE: Vänligen fyll i dcc epost

en: Mailer Settings
sv_SE: Inställningar sändaren

en: From Name
sv_SE: Från Namn

en: From Name is the inbox field that tells your recipient who sent the messages. If you would like to override the pre-configured From Name, then you would need to insert the name in the inbox field
sv_SE: Från Namn är inboxfältet som informerar mottagaren om vem som har skickat meddelanden. Om du ...

en: Please provide From Name
sv_SE: Vänligen fyll i Från Namn

en: From Email
sv_SE: Från Epost

en: From Email is the inbox field that tells your recipient from which Email Address the messages are coming. If you would like to override the pre-configured From Email, then you would need to insert an Email Address in the inbox field
sv_SE: Från Epost är inbox-fältet som informerar mottagaren från vilken epost-adress medd....

en: Please provide From Email Address
sv_SE: Vänligen fyll i Från Epostadressen

en: Mailer Type
sv_SE: Typ av mailer

en: This field provides you an ability to choose a specific option for Mailer Type. If you would like to send an Email via SMTP mailer, you would need to select Send Email via SMTP from the drop down or you could use PHP mail () Function
sv_SE: Det här fältet ger dig möjlighet att välja ett specifikt alternativ för Mailer-typen. Om du ...

en: Send Email via SMTP
sv_SE: Skicka meddelande via SMTP

en: Use The PHP mail() Function
sv_SE: Använd PHP mail () funktionen

en: SMTP Host
sv_SE: SMTP host

en: If you would like to send an Email via different host, you would need to insert that specific host name like smtp.gmail.com in the inbox field
sv_SE: Om du vill skicka ett e-postmeddelande via en annan host, skulle du behöva infoga det specifika ...

en: Please provide your Email Address
sv_SE: Fyll i din E-postadress

en: Please provide SMTP Host
sv_SE: Fyll i SMTP-host

en: SMTP Port
sv_SE: SMTP-port

en: This inbox field is specified to provide a valid SMTP Port for authentication
sv_SE: Detta inkorgsfält fylls i för att ge en giltig SMTP-port för autentisering

en: Please provide SMTP Port
sv_SE: Vänligen uppge SMTP-port

en: Encryption
sv_SE: Kryptering

en: It provides you an ability to choose a specific option for Encryption. If you would like to send an Email with TLS encryption, you would need to select Use TLS Encryption from the drop down or you could use SSL Encryption. For that you would need to select Use SSL Encryption from the drop down. If you would like to send an Email without encryption, you would need to select No Encryption from the drop down
sv_SE: Det ger dig möjlighet att välja ett specifikt alternativ för kryptering. Om du vill ...

en: No Encryption
sv_SE: Ingen kryptering

en: Use SSL Encryption
sv_SE: Använd SSL-kryptering

en: Use TLS Encryption
sv_SE: Använd TLS-kryptering

en: Authentication
sv_SE: Autentisering

en: This inbox field allows you to choose an appropriate option for authentication. It provides you the Two-way authentication factor; If you would like to authenticate yourself via Username and Password, you would need to select Use Username and Password from the drop down. You can also authenticate by an OAuth 2.0 protocol, which requires Client Id and Secret Key, for that you would need to select Use OAuth (Client ID and Secret Key) from the drop down. You can easily get Client Id and Secret Key from respective SMTP Server Developers section
sv_SE: Detta inkorgsfält låter dig välja ett lämpligt alternativ för autentisering. Det ger dig ...

en: Use SMTP Authentication
sv_SE: Använd SMTP-autentisering

en: Don't Use SMTP Authentication
sv_SE: Använd inte SMTP-autentisering

en: Test Email Address
sv_SE: Adressen för testmeddelandet

en: In this field, you would need to provide a valid Email Address in the inbox field on which you would like to receive Test email
sv_SE: i det här fältet skall du uppge en giltig e-postadress i inkorgen fältet där ...

en: Please provide Test Email Address
sv_SE: Vänligen ange adressen för testmeddelande

en: In this field, you would need to provide a subject for Test Email
sv_SE: I det här fältet skall du uppge ett ämne för testmeddelandet

en: Please provide Subject
sv_SE: Vänligen ange ämne

en: Email Content
sv_SE: Meddelandets innehåll

en: In this field, you would need to provide the content for Test Email
sv_SE: i det här fältet skall du fylla meddelandet

en: Send Test Email
sv_SE: Skicka testmeddelande

en: SMTP Debugging Output
sv_SE: Resultat för SMTP Felsökning

en: Checking your settings
sv_SE: Kontrollera dina inställningar

en: Result
sv_SE: Resultat

en: Send Another Test Email
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande igen

en: From Name Configuration
sv_SE: Från namnkonfiguration

en: If you would like to override the pre-configured name which will be used while sending Emails, then you would need to choose Override from the drop down and vice-versa
sv_SE: Om du vill åsidosätta det förkonfigurerade namnet som ska användas när du skickar e-postmeddelanden, ...

en: From Email Configuration
sv_SE: Från e-postkonfiguration

en: If you would like to override your pre-configured Email Address which will be used while sending Emails, then you would need to choose Override from the drop down and vice-versa
sv_SE: Om du vill åsidosätta din förkonfigurerade e-postadress som ska användas när ...

en: Username
sv_SE: Användernamn

en: In this field, you would need to provide a username to authenticate your SMTP details
sv_SE: I det här fältet måste du ange ett användarnamn för att verifiera dina SMTP-uppgifter

en: Please provide username
sv_SE: Fyll i användernamn

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: In this field, you would need to provide a password to authenticate your SMTP details
sv_SE: I det här fältet måste du ange ett lösenord för att verifiera dina SMTP-uppgifter

en: Please provide password
sv_SE: Fyll i lösenord

en: Redirect URI
sv_SE: Omdirigera URI

en: Please copy this Redirect URI and Paste into Redirect URI field when creating your app
sv_SE: Kopiera denna omdirigererings-URI och klistra in i Omdirigera URI-fältet när du skapar din app

en: Use OAuth (Client Id and Secret Key required)
sv_SE: Använd OAuth (Klient id och Hemlig nyckel krävs)

en: None
sv_SE: ingen

en: Plain Authentication
sv_SE: Enkel autentisering

en: Login
sv_SE: Inloggning

en: Client Id
sv_SE: Klient ID

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Please provide valid Client Id issued by your SMTP Host
sv_SE: Fyll i giltig Klient ID som du fick av din SMTP hos

en: Please provide valid Secret Key issued by your SMTP Host
sv_SE: Fyll i giltig Hemlig nyckel som du fick av din SMTP host

en: Please provide Client Id
sv_SE: Fyll i Klient ID

en: Please provide Secret Key
sv_SE: Fyll i Hemlig nyckel

en: Yes, automatically send a Test Email upon clicking on the Next Step Button to verify settings
sv_SE: Ja tack, skicka automatiskt ett testmeddelande när jag trycka på knappen Nästa steg för att verifiera ...

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: In this field, you would need to add a valid Email Address in the inbox field from which you would like to send Emails
sv_SE: I det här fältet måste du fylla i en giltig e-postadress i inkorgen fältet från vilket du ...

en: Please provide valid Email Address
sv_SE: Vänligen fyll i giltig e-postadress

en: Reply To
sv_SE: Svar till

en: In this field, you would need to add a valid Email Address that is automatically inserted into the Reply To field when a user replies to an email message
sv_SE: I det här fältet måste du fylla i en giltig e-postadress som automatiskt läggs in i ....

en: Please provide Reply To Email Address
sv_SE: Var god uppge Svar till e-postadress

en: Get Google Client Id and Secret Key
sv_SE: Få Google klient Id och Hemlig nyckel

en: Get Microsoft Client Id and Secret Key
sv_SE: Få Microsoft klient Id och Hemlig nyckel

en: Get Yahoo Client Id and Secret Key
sv_SE: Få Yahoo klient Id och Hemlig nyckel

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Resend
sv_SE: Skicka igen

en: Please provide Start Date
sv_SE: Vänligen ange startdatum

en: This field shows starting date of Email Logs
sv_SE: Det här fältet visar startdatum för e-postloggar

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: Please provide End Date
sv_SE: Fyll i slutdatum

en: This field shows ending date of Email Logs
sv_SE: Det här fältet visar slutdatum för e-postloggar

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Bulk Action
sv_SE: Bulk åtgärd

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Email To
sv_SE: Meddelande till

en: Action
sv_SE: Handling

en: Show Details
sv_SE: Visa detaljer

en: Debugging Output
sv_SE: Resultat av felsökning

en: Show Debugging Output
sv_SE: Visa resultat av felsökning

en: Email Sent To
sv_SE: Meddelande skickat till

en: Date/Time
sv_SE: Datum/Tid

en: From
sv_SE: Från

en: Back to Email Logs
sv_SE: Tillbaka till E-post loggar

en: Debug Mode
sv_SE: Felsökningsmodus

en: Please choose a specific option for Debug Mode
sv_SE: Välj en specifikt alternativ för felsökningsmodus

en: Remove Tables at Uninstall
sv_SE: Ta bort tabeller vid Avinstallation

en: Please choose a specific option whether to allow Remove Tables at Uninstall
sv_SE: Välj ett specifikt alternativ om du vill tillåta Ta bort tabeller vid Avinstallation

en: Monitoring Email Logs
sv_SE: Övervakning av e-postloggar

en: This field is used to allow Email Logs to monitor or not
sv_SE: Det här fältet används för att tillåta e-postloggar att övervaka eller inte

en: Show Mail Bank Menu
sv_SE: Visa Mail Bank meny

en: Please choose a specific role who can see Sidebar Menu
sv_SE: Välj en specifik roll vem som kan se sidpanelmenyn

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Author
sv_SE: Författare

en: Editor
sv_SE: Redaktör

en: Contributor
sv_SE: Bidragsgivare

en: Subscriber
sv_SE: Abonnent

en: Others
sv_SE: Andra

en: Show Mail Bank Top Bar Menu
sv_SE: Visa Mailbankens topmeny

en: Please choose a specific option from Mail Bank Top Bar Menu
sv_SE: Välj ett specifikt alternativ från Mailbankens topmeny

en: An Administrator Role can do the following
sv_SE: Administratörsrollen kan göra följande

en: Please choose specific page available for the Administrator Access
sv_SE: Vänligen välj sida för tillgång som administratör

en: Full Control
sv_SE: Full kontroll

en: An Author Role can do the following
sv_SE: Författarrollen kan göra följande

en: Please choose specific page available for Author Access
sv_SE: Vänligen välj sida för tillgång som författare

en: An Editor Role can do the following
sv_SE: Redaktörsrollen kan göra följande

en: Please choose specific page available for Editor Access
sv_SE: Vänligen välj sida för tillgång som redaktör

en: A Contributor Role can do the following
sv_SE: I rollen som bidragsgivaren kan du göra följande

en: Please choose specific page available for Contributor Access
sv_SE: Vänligen välj sida för tillgång som bidragsgivare

en: Other Roles can do the following
sv_SE: Andra roller kan göra följande

en: Please choose specific page available for Others Role Access
sv_SE: Vänligen välj sida för tillgång som andra roller

en: Please tick the appropriate capabilities for security purposes
sv_SE: Markera lämpliga förmågor för säkerhetsändamål

en: Only users with these capabilities can access Mail Bank
sv_SE: Bara användare med dessa förmågor får tillgång till Mailbanken

en: A Subscriber Role can do the following
sv_SE: Som abonnent kan du göra följande

en: Please choose specific page available for Subscriber Access
sv_SE: Vänligen välj sida för tillgång  som abonnent

en: Thank You!
sv_SE: Tack!

en: Kindly fill in the below form, if you would like to suggest some features which are not in the Plugin
sv_SE: Vänligen fyll i formuläret nedan om du vill föreslå några funktioner som inte finns i ...

en: If you also have any suggestion/complaint, you can use the same form below
sv_SE: Använd samma blankett nedan för förslag / klagomål.

en: You can also write us on
sv_SE: Du kan också skriva till oss på

en: Please provide your Name which will be sent along with your Feedback
sv_SE: Vänligen uppge ditt namn som skickas tillsammans med din feedback

en: Please provide your Email Address which will be sent along with your Feedback
sv_SE: Vänligen uppge din e-postadress som skickas tillsammans med din feedback

en: Please provide your Feedback which will be sent along
sv_SE: Vänligen ge din feedback som skickas tillsammans

en: Please provide your Feedback
sv_SE: Vänligen ge feedback

en: Send Feedback
sv_SE: Skicka feedback

en: Your request Email has been sent Successfully
sv_SE: Din förfrågan har skickats framgångsrikt

en: Sending Test Email to
sv_SE: Skicka e-post till

en: Email Status
sv_SE: E-poststatus

en: Connectivity Test
sv_SE: Anslutningstest

en: Socket
sv_SE: Uttag

en: Service Available
sv_SE: Service tillgänglig

en: Server ID
sv_SE: Server-ID

en: Plain
sv_SE: Enkel

en: Outgoing Mail Server Hostname
sv_SE: Värdnamn för utgående e-postserver

en: Begin Test
sv_SE: Start test

en: localhost
sv_SE: lokal host

en: In this field, you would need to provide Outgoing Mail Server Hostname
sv_SE: I det här fältet måste du tillhandahålla värdnamn för utgående e-postserver

en: In this field you would be able to see all PHP Errors
sv_SE: I det här fältet skulle du kunna se alla PHP-fel

en: Download Error Logs
sv_SE: Ladda ned felloggar

en: Clear Error Logs
sv_SE: Radera felloggar

en: Output
sv_SE: Resultat

en: Error Logs has been cleared successfully
sv_SE: Felloggar har rensats framgångsrikt
